Science for all

Original on http://galinus.com/es/articulos/principios-diseno-de-interaccion.html

Principy interakce design Bruce Tognazzini

Úvod

Následující zásady jsou základem pro navrhování a provádění účinných grafických rozhraní, ať už je to na plochu GUI rozhraní nebo web.

Mnoho webových aplikací odrážejí nedostatek porozumění pro mnohé z těchto zásad. Tyto zásady se nemění, i když je to webová aplikace, je aplikovat tyto zásady stále důležitější.

Efektivní rozhraní jsou vizuálně srozumitelné a umožnit uživatelské chyby, dávat pocit kontroly. Uživatelé rychle zjistit rozsah možností, a porozumět tomu, jak dosáhnout svých cílů, a aby jejich práce.

Uživatelské rozhraní skrytí skutečné vnitřní fungování systému. Úloha je uložena souvisle možnost zrušit žádný krok za všech okolností byla dána.

Efektivní aplikace a služby fungovat tak, jak mnoho práce vyžadující minimální vstup od uživatele.

Očekávání

Žádosti by se měly snažit předvídat potřeby a přání uživatele. Neočekávejte, že uživatel vyhledávat nebo odvolání informace nebo nástroje. Ukazuje uživateli všechny informace a nástroje potřebné pro každý krok v jejich práci.

Autonomie

Rozhraní počítače a úkolem prostředí patří k uživateli, ale to neznamená, že se vzdáme všech pravidel.

Dejte uživateli nějakou "soud." Uživatelé naučit rychle a získat důvěru, když mají pocit, že mají kontrolu nad systémem.

Navzdory tomu, co se může zdát, bez hranic či omezení uživatel necítí zdarma (Yallum, 1980) je jako malé dítě, které křičí, když držel velmi svázané nebo vlevo ve velkém prázdném domě. Dospělí také jsou pohodlnější v prostředí ne příliš restriktivní ani příliš velké, explorable prostředí, ale není nebezpečné.

Průběžně informovat uživatele o stavu systému.

Neexistuje kontrola autonomie, a kontrola nemůže být bez dostatečných informací. Komunikujte stav je nezbytné, abyste vhodně reagovat dostupných informací.

Příklad: pracovníci bez informací o stavu systému, mají tendenci zůstat pod tlakem na krátkou dobu, dokud je dokončeno. Zbytečný stres a únavu, takže když přijde na následující zatížení, mohou být pracovníci nemusí být v nejlepší fyzické a psychické kondici.

Udržujte informace o stavu viditelné a snadno aktualizovat.

Uživatelé nemusí hledat informace o stavu. Na první pohled by měl být schopen získat představu o stavu systému. Informace o stavu by mohla být docela subtilní: ikona složky Doručená pošta může být prokázáno, prázdné, z poloviny plná nebo balené, například. Nicméně, to není vhodné, aby zneužívání: Macintosh použity pro let na ikonu koše, která vypadala, jako by to vybuchnout každou chvíli, jen kdybych měl dokument. Uživatelé získají návyk vyprázdnění koše jen obsahoval dokument, otočil v jednom kroku procesu v jednom z dvou (nejprve vzal dokument do koše, pak se vyprázdní). To mělo negativní dopad na snížení jednu ze základních funkcí papíru: schopnost zrušit akci.

Dalším možným příkladem by mohlo být informace o stavu vyhledávacího pole, která by měnila barvu uveďte v případě, že je vyhledávání stále probíhá nebo již byly dokončeny, se příliš mnoho výsledků, s několika málo nebo jen to, co je potřeba.

Daltonismus

Pokud používáte barvy sdělit informace musí použít další prvky pro osoby s barvosleposti.

Přibližně 10% dospělých mužů jsou barvoslepý.

Sekundární stopy se může skládat z různých odstínech šedé, další grafiky nebo textových popisků.

Konzistence

Následující zásady, dohromady, dát interakce návrháře moc prostoru pro rozvoj produktu bez ovlivnění nejdůležitější pro uživatele.

Konzistence úrovně: udržovat přísné konzistence závisí na případu. Následující seznam zobrazuje prvky uživatelského rozhraní seřazené podle jejich potřeby konzistence, vysoká až nízká. Mnoho lidí si myslí, že pořadí prvních pěti elementů je pravý opak, což v aplikacích, které jsou podobné, ale chovat nepředvídatelně a zcela odlišné.

 1. Výklad chování uživatelů. Příklad: klávesové zkratky by měly fungovat jako vždycky.
 2. Neviditelné struktury.
 3. Malé viditelné struktury.
 4. Celkový vzhled aplikace nebo služby (prezentace, konstrukční prvky).
 5. Sada produktů.
 6. Vnitřní konzistence.
 7. Soulad s platformou.

Neviditelné struktury odkazovat na objekty a levým tlačítkem Word, která má všechny vlastnosti a chování, v případě, že vůbec zjistit. Někdy se objeví a někdy ne, v závislosti na verzi systému Windows, a pokud tomu tak není, budete nikdy jisti, zda, jak to je neviditelný. Proto je velmi důležité, aby konzistence neviditelných objektů.

Další objekty v rozhraní jsou považovány za viditelné, ale často zdá, že řídit: uživatel může nikdy nezjistí, že můžete komunikovat s nimi. Jeho význam, pokud se rozhodnete použít, by mělo být velmi jasné. "Například, můžeme kliknout a přetáhnout na rohu okna měnit velikost aktivní", ale "někdy můžeme klepnout a přetáhnout, ale někdy ne."

Malé viditelné struktury se vztahuje na ikony, vyhledejte šipky, atd.. Je třeba zachovat soulad, pokud nechceme, aby lidé strávit den přijít na to, jak to udělat, aby s těmito objekty. Jeho pozice na obrazovce, je o něco méně důležité. Pokud má smysl standardizovat pozici, udělejte to.

Nesoulad: je to tak důležité, aby se vizuálně incosistente s předměty, které se chovají odlišně, jako v souladu s tím se chovají podobně.

Vyhněte se jednotnost. Zkontrolujte, objekty, které se chovají odlišně vypadat jinak.

Konzistence je důležité, aby uživatel očekává. Jediný způsob, jak zjistit očekávání uživatelů, je vyzkoušet si je.

Výchozí

Standardem by měl být schopen snadno a rychle zlikvidovat. Textové pole s výchozími hodnotami musí jevit vybrána tak, aby uživatel pouze musí zadat a vyberte všechny, mazat a psát.

Výchozí hodnoty by měly smysl.

Nepoužívejte slovo "default" v aplikaci nebo službu. Použijte "standard", "Použít společné hodnoty", "Obnovit výchozí nastavení" nebo více specifických termínů k popisu toho, co se bude dít.

Uživatel Účinnost

Najít uživatelskou produktivitu, ne počítač

Lidé stojí mnohem více peněz, než počítače, a přestože se zdá, že zvýšení produktivity stroje zvýšení člověka, obvykle obvykle jinak. Při posoudit účinnost systému, jdou nad rámec pouhé stroje účinnosti.

Například to, co trvá kratší dobu, tepla voda v mikrovlnné troubě po dobu jedné minuty a deset sekund jednu minutu a jedenáct sekund?

Z hlediska mikrovlnné trouby, První možnost je zřejmá odpověď. Ale z hlediska uživatele je rychlejší druhé: stačí stisknout tlačítko třikrát v lednu, druhý způsob je změnit klíč, stisknutím nulu, což je často zbývá přes klávesnici. Voda je ohřívána před vaří-li se za sekundu!

Uživatel rozhodne opakovat číslice v microoondas muset dělat méně rozhodnutí. Dejan rozhodnout, zda to má ohřát čočka pro 2 minut až 2 minut 20 sekund. Udělejte rychlý odhad a konec s úspěšným výsledkem bez moc na výběr, zvyšování lidského účinnost.

Udržujte obsazeno uživatele

Největší náklad v podnikání je lidská práce. Pokaždé, když uživatel musí čekat na reakci systému, jsou peníze ztraceny.

Chcete-li maximalizovat účinnost podniku nebo organizace musí maximalizovat účinnost všech a ne jen skupina

Velké organizace mají tendenci být rozdělena, s každou skupinou hledá po jejich zájmy, někdy na úkor organizace.

Tyto skoky v účinnosti jsou v systémové architektury, není na povrchu, v zorném konstrukci rozhraní.

To je důvod, proč je tak důležité, aby všichni zúčastnění v softwarovém projektu ocenit význam produktivity uživatelů, jejichž hlavním cílem a pochopit rozdíl mezi navrhování efektivního systému nebo zvýšení uživatelské produktivity. To znamená, že je nezbytné, aby spolupráce, komunikace a tajných dohod mezi interakce návrháři a inženýři jsou nutné k dosažení tohoto cíle.

Napište pomáhají zprávy stručné a pomoci vyřešit problém: dobrý textový hodně pomáhá v pochopení a účinnosti.

Menu a tlačítko štítky by měly začít s nejdůležitějším slovem.

Příklad fiktivní textovém editoru:

Mal:

 • Vložit konec stránky
 • Přidat poznámka pod čarou na straně
 • Aktualizace Index

Well:

vložit:

 • Konec stránky
 • Poznámka pod čarou Page
 • Index

Tento příklad se může zdát rozporné. První poskytuje přesnější: jeden nevloží index pokud již existuje, nebo vložit poznámku pod čarou na straně. Přesto se v druhém příkladu bude účinnější. Důvodem je, že další informace z prvního příkladu nekompenzuje rychle přelétl nejdůležitější slova sekundu.

Rozhraní explorable

Dejte uživatelům dobře značené cesty, pak ať to bordel přes křoví.

Napodobuje bezpečnost, plynulost a konzistence přírodního prostředí. Ne omezit uživatele v jednom směru, ale nabízí mu cestu nejmenšího odporu. To usnadňuje pro nové uživatele nebo ty, kteří prostě chtějí, aby dokončil práci, to udělat rychle a bez námahy, ale také nechat možnosti otevřené pro ty, kteří chtějí prozkoumat.

Někdy je nutné zajistit hluboké a dobře značené cesty.

Interaz pro neobvyklé a neznámé úkolu má být mnohem přímější než obvyklé uživatelské rozhraní.

Dává uživatelům stabilní představy o směrech nahoru

Stabilní vizuální prvky nejen pomůže plachtu rychlejší, ale také se chovat jako odkaz potřeboval cítit bezpečně.

Udělat akce jsou reverzibilní

Lidé zkoumá. Někdy chtějí vědět, co by se stalo, kdyby to udělali akce potenciálně nebezpečná, někdy to dělají náhodou.

Pokud akce jsou reverzibilní, mohou uživatelé zaznamenat potíže nebo špatné.

Vždy povolit "undo"

Pokud nemáte, budete muset uchýlit se nevyhnutelným dialogy "Vy jste opravdu, ale opravdu jistý, že to chceš udělat?". Tím se zpomaluje práci uživatelů.

Bez těchto dialogových oknech, lidé zpomalí ještě víc. Studie před několika lety ukázal, že lidé pracující v prostředí s nebezpečím výbuchu nespáchá další chyby v pohodlné a umožňují chyby, ale pokud to pokles mnohem tempo, aby se zabránilo chybám.

Vždy nechte otevřenou zásuvku

Uživatele by nikdy cítit v pasti. Vždy mají jasnou ven.

Každopádně, aby bylo snadné zůstat.

Zpočátku to bylo těžké se dostat ven z programů, ale s příchodem webu nyní software, ve kterém je obtížné zůstat.

Prohlížeče jsou přeplněné menu s položkami, které mají jen málo co do činění s naší prací. Například, že by bylo velmi obtížné vytvořit textový procesor s menu Photoshop.

S mnoha možností, které vedou přímo k ničení uživatele práce spolu s některými, že také to trochu jednodušší, je rozhraní.

Pokud pracujete s citlivým transakcím, zakáže řádek nabídek a poskytuje jasnou cestu ven z toho.

Fitt zákon

Čas potřebný k dosažení objekt je funkcí vzdálenosti a velikosti objektu.

Přestože na první pohled se může zdát zřejmé, je to jeden z principů, které tvoří méně případ. Jako takový, tento zákon říká, že Mac menu jsou asi 5 krát rychlejší operovat než Windows, stejně to. To nám také říká, z displeje oblastí snáze přístupné jsou čtyři rohy, a jsou stále málo využívá většina návrhářů.

Použijte velké objekty pro důležitých funkcí.

Pomocí rohy a hrany obrazovky. Seznam ikon, které se tlačítko pro zavěšení na okrajích bude mnohem účinnější než čepel s dvojitou řadou ikon pečlivě oddělené hran pixely nejsou "klikací".

Lidské objektů

Human Interface objekty mohou vidět, slyšet, dotýkat se nebo cítí jinak.

Viditelné lidské objekty jsou naprosto známé rozhraní. Ti, kteří využívají ostatní smysly jsou méně.

Lidské objekty chovají rozhraní standardu.

Human Interface objekty by měly být srozumitelné, konzistentní a stabilní.

Latence Snížení

Pokud je to možné, použijte podprocesy latenci nechat v pozadí.

Reduca latence vnímána:

 • Komunikuje tlačítkem myši pomocí vizuální zpětnou vazbu v prvních 50 milisekund.
 • Zobrazuje přesýpací hodiny pro jakékoli činnosti, která trvá mezi 1/2 a 2 sekundy. Nacházíte se vyzývají, aby uživatel věděl, že systém funguje.
 • Zobrazí se zpráva komunikující odhadovanou dobu trvání jakýkoli proces, který trvá více než dvě sekundy.
 • Komunikuje velikosti a pokrok s stavovém řádku.
 • Zobrazuje textové zprávy hezky a snažte se udržet uživatele bavit při čekání na počítač až do konce.
 • Označuje se pípnutí a vizuálních podnětů velmi jasné, kdy uživatel může vrátit do práce se systémem.
 • Identifikuje více kliknutí na stejný objekt.
 • Ať je to rychlejší. Aplikace odstraňuje vše, co není pomáhá.

Studium

V ideálním případě vyučení neměl: uživatelé by sedět v přední části systému poprvé, a vědět, jak ji používat. To však nikdy nestane.

Omezené Omezení

Použitelnost a jednoduchost použití se vzájemně nevylučují. Nejprve se rozhodněte, co je nejdůležitější, a pak řeší oba rozhodně. Je to mýtus, že snadnost použití je dosaženo na úkor snadnosti učení.

Použití metafory

Vyberte si ty metafory, které umožňují uživatelům pochopit podrobnosti o konceptuální model.

Dobré metafory jsou příběhy, které vytvářejí mentální obrazy.

Oživte metafory opírající se o jejich vnímání zraku, zvuk, dotek, kinesthesia - a jejich vzpomínky.

Metafory evokují známé, ale obvykle s novou perspektivu. Například v systému Windows 95 je objekt s názvem Briefcase. Slouží ke zhotovení se všemi soubory, které jsou umístěny v. Nicméně, pokud se chová jako dopravce, jak synchronizátor.

Chrání uživatele práci

Zkontrolujte, zda je uživatel nikdy ztratí práci v důsledku svého omylu, internetové problémy nebo jiných nevyhnutelných problémů, jako je například výpadku napájení.

Čitelnost

Použijte vysoký kontrast textu. Snažte se používat černé na bílém nebo světle žluté. Evita když textové šedé pozadí.

Používejte velikost písma, která čtou dobře společných monitorech. Dává větší váhu údajů a informací, které chcete prezentovat, spíše než instrukce a štítky.

Zvažte seniory, jejichž zrak je obvykle horší než mladí.

Uložit stav

Vzhledem k tomu, server používá protokol bez státní příslušnosti, musíme udržovat ji v místě.

Jsme pravděpodobně potřebovat znát:

 • Pokud se jedná o první, když se uživatel používá systém.
 • Kde je uživatel.
 • Pokud uživatel chce jít.
 • Pokud již uživatele relace.
 • Pokud uživatel opustil poslední relaci.

Kromě znalosti tam, kde jsem byl, můžeme využít vědomím toho, co udělali.

Informace o stavu musí být uloženy v souboru cookie pro relaci na klientském počítači. Pak uloženy v serveru.

Uživatelé by měli být schopni odpojit, znovu připojit někde jinde a pokračovat ve své práci, kde oni skončili.

Viditelné navigace

Vyhněte se neviditelný navigaci

Většina uživatelů nemůže udržet složité mentální mapy. Pokud mají, unavení nebo ztraceny.

Web je vlastně prostor navigace neviditelný. Nikdy nemůžete vidět obrovské panorama mezi stránkami. Jakmile uživatel dostane na vaše stránky, snažíme se snížit navigaci na maximum a minimum nezbytné stanovit jasné a přirozené. Zkuste se zdá, že uživatel je vždy na stejném místě, se zdá, že pracovat jako to postupuje. To, kromě zamezení používání map a navigačních nástrojů, dává pocit bezpečí a kontroly.

Stejně jako u webu není uložení stavu, naším úkolem není slepě přijmout to, co architekti diktovat, ne-li přidat vrstvu, která chrání uživatele a vaše prohlížení pohodlnější. To surfování po webu neviditelný je výzva, ne funkce.Other popular articles:
 • The SIG11 problem